Головна » 2022 » February » 23 » Як зберігати спокій
11:22 AM
Як зберігати спокій

День за днем ми читаємо тривожні повідомлення, обговорюємо новини вдома, з друзями, знайомими і відмічаємо у себе підвищений рівень схвильованості. Пропонуємо до Вашої уваги рекомендації практичних психологів, які допоможуть зберігати спокій і не піддаватися паніці.


spokij.png

Не панікувати: як це зробити на практиці?


Засновниця платформи “Пошуршимо?” Таня Пилипчук Поділилася 5 порадами, які допомагають їй не панікувати самій. Це не директивне керівництво для застосування, а спосіб підтримати кожного українця. Сподіваємося, вони зміцнять вашу внутрішню стійкість й додадуть сили.

ПЕРЕЙТИ ДО ДЖЕРЕЛА

Як справитися з тривогою та панікою?


 • З панікою передусім легко справитися завдяки роботі. Займіть себе чимось. Наприклад, наведіть лад у квартирі.
 • Не йдіть туди, де збирається багато людей. Бо масовий психоз — річ страшніша, ніж звичайна емоційність. Краще пройдіться парком і зосередьтеся на хороших думках.
 • Знайдіть у себе в оточенні спокійну людину, яка сама не панікує і нікого не накручує.
 • Корисне харчування. Побільше фруктів та овочів! Вітаміни допоможуть підтримати сили та здоров'я.
 • Не читайте все підряд. Користуйтеся лише перевіреною чи офіційною інформацією.

А якщо тривожність взяла верх над вами, тоді зверніться по допомогу до професіоналів. «Розкажи мені» — безкоштовна платформа, на якій надають психологічну допомогу усім, хто цього потребує.

ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАТЦІЮ

Як зберігати спокій у тривожні часи? Поради психолога Наталії Затишної-Скрибки


Прикро усвідомлювати, що ця інформація стала для нас знову актуальною. Тривога літає у повітрі. Зі стрічок новин лунає інформація про загрозу війни. І це в той час, коли ми ще не зовсім адаптувалися до ситуації з пандемією. Для нашої психіки найскладніше - витримувати невизначеність, неясність і нестабільність. То ж як ми можемо себе підтримувати?


 • Продовжуйте вести звичний спосіб життя. Прокидатися і лягати спати, як і до цього. Ходити на роботу / навчання. Робити свої щоденні ритуали та традиції - чи це теплі розмови за горнятком чаю у родинному колі, чи це поїздки до рідних на вихідні. У кожного це щось своє. Для нас дуже важливою є стабільність, і коли в зовнішньому світі її обмаль, ми можемо підтримувати її у своєму маленькому світі.
 • Звертайте увагу на свої базові потреби. Під час переживання стресу страждають наші сон, харчування. Тож намагайтеся їх відрегулювати. Самостійно чи за допомогою спеціалістів. Це основа нашого психічного та фізичного здоров'я.
 • Давайте своєму тілу достатньо фізичної активності. Це допомагає скидати зайву напругу, якої ну дуже багато під час стресу. А також допомагає нам відчувати власну силу.
 • Дуже важливою є психогігієна того, що ви сприймаєте зараз. Очистіть свої стрічки у соціальних мережах від інформаційних джерел, які розводять паніку та поширюють сумнівну інформацію. Не дивіться і не слухайте все впідряд. Залиште 2-3 джерела, яким ви довіряєте і відводьте спеціальний час (20 - 30 хвилин) протягом дня для сприйняття цієї інформації.
 • Розвивайте своє критичне мислення. Якщо ви щось почули чи побачили, і відчуваєте, як ваша тривога зростає. Зупиніться, і задавайте собі питання: Звідки ця інформація? На які факти вона опирається? Чи не є вона емоційно забарвленою? Якщо так, новини такими не мають бути і, схоже, ця інформація розповсюдилася з ціллю - викликати у вас певні емоції. Як я можу перевірити достовірність цієї інформації? Сумнівайтеся у всьому, що бачите і чуєте.
 • Спрямовуйте свою увагу на те, що є в зоні вашого контролю. Наприклад, вплинути на те, чи розпочнеться широкомасштабна війна - я не можу. І постійно думати про це буде лише відбирати мою енергію. Запитайте себе: “На що я можу вплинути? Що у моїх силах?”. Це може бути - дбати про свою безпеку та безпеку своїх дітей / батьків; підготувати “тривожну валізу” на про всяк випадок; не поширювати недостовірну інформацію; підтримувати своє здоров'я тощо.

І пам'ятайте, тривога - це нормальна реакція на ситуацію, яка загрожує нашій безпеці. Тривога допомагає нам активізувати ресурси, аби справитися із загрозою. Якщо ви хвилюєтеся - з вами все ок. Діліться своїми думками з людьми, які можуть вас вислухати та допомогти не перетворити їх у паніку. Живіть! Бережіть себе та близьких!

ПЕРЕЙТИ ДО ПЕРШОДЖЕРЕЛА

Аби бути в безпеці. Як підготувати дітей до надзвичайних ситуацій, не лякаючи


Вибух, землетрус, ДТП, витік газу, пожежа, воєнне вторгнення – це ситуації, про які зазвичай важко говорити з дітьми. Однак пояснювати їм, що робити, коли це вже сталося, – пізно. У своєму тексті дитяча й сімейна психологиня Світлана Ройз розповідає, як безпечно говорити з дітьми про надзвичайні ситуації, щоби вони відчували себе захищеними, чому про це важливо розмовляти, з чого почати й чим відрізнятиметься розмова залежно від віку. ЧИТАТИ СТАТТЮ СВІТЛАНИ РОЙЗ

Як бути поінформованим та зберігати спокій


Президентка національної психологічної асоціації України Валерія Палій поділилася порадами, як ми можемо убезпечити себе, слідкуючи за новинами, але не дозволяючи їм виводити нас з емоційної рівноваги

ОЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ ПОРАДАМИ
Категорія: Практичний психолог | Переглядів: 194 | Додав: GLM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar